Správná péče o rty v zimním období

25. february 2011 at 13:15 | Kejtý |  Other
V zimním období naše pokožka trpí velkým mrazem a má tendenci k vysušování a popraskání - výjimkou nejsou ani naše rty. Rády se malujeme, ale často zapomínáme na péči. Rty jsou velice důležitou částí obličeje, nesmíme je nechat trpět!

Rtěnku a lesk na rty používáme každý den. Ale teď upřímně, která z nás použije i pomádu na rty? Naše rty jsou přitom k popraskání velmi náchylné. Používání tyčinky na rty by mělo být naším každodenním rituálem. Takže hurá na nákupy!

Na trhu můžeme najít nepřeberné množství tyčinek na rty. Už neexistují pouze "jelenní loje" v bílé krabičce, které používaly i naše babičky. Druhů je spousta, ale stále platí, že bychom si měly vybírat podle příležitostí.

Na hory budeme potřebovat určitě jinou pomádu než na denní nošení. Na hory bychom měly volit pomádu s UV faktorem - v drogerii najdeme i pomády přímo určené k použití na horském slunci. Dále existuje spousta pomád s různými oleji, např. jojobovým, které jsou vhodné pro denní použití. Pokud už nechceme použít rtěnku, tak jsou zde tyčinky na rty s perlovým leskem. Pro milovnice sladkostí jsou k dostání i různé příchutě pomád. Je libo čokoládu či vanilku?

A co když už jsme péči zanedbaly?

Vyzkoušejme tedy nějaké zaručené " babské rady". Mezi osvědčené patří např. před spánkem potřít rty tenkou vrstvou medu - tato rada je pečlivě odzkoušena a funguje na 100 %.
Zkusme však v každém ročním období popraskání předcházet! Dovolme, aby se pomáda na rty stala stálým inventářem v naší kosmetické taštičce nebo kabelce.VYZKOUŠEJ TAKÉ ...

BodySol je výborná pomáda na rty,která okamžitě hojí popraskané rty. Skládá se z bambuckého másla - výživa a regenerace, včelího vosku - hojení a aloe vera - zklidnění. Je hypoalergenní - minimalizuje alergické reakce. Já sama ji mám již vyzkoušenou a všem vřele doporučuju. K mání je ve kterékoli drogerii. Cena se pohybuje okolo 5O kč,-
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement