Pozor na nekvalitní oblečení a doplňky

26. february 2011 at 16:10 | Kejtý |  Everything of fashion
http://www.mineralfit.cz/images/moda-a-trendy/obrazek/Excited-Women-Shopping.jpg
Jste si jistá, že ta kabelka značky Gucci je originál nebo ve skutečnosti nosíte fake? A víte jistě, že váš nový svetr nebude po vyprání vytahaný až k zemi? Odhalte nekvalitní oblečení a doplňky dříve, než vytasíte peněženku!

Co na první pohled nepoznáte

Rozeznat nekvalitně nabarvené nebo potištěné tričko je pro laika problém, bohužel obvykle dojde k odhalení až po prvním vyprání. Pokud pak oblečení změní tvar, barvu nebo se dokonce začne odlupovat potisk, máte právo na výměnu nebo vrácení peněz!

Hlavní znaky kvalitního oblečení

Některé znaky nekvalitního oblečení ale rozpoznat ihned můžete. Například staré oblečení odhalíte tak, že materiál neudrží kapku vody, ale místo toho ji vsákne (nové oblečení má pevnou strukturu a vodu nepropouští, je příjemné na omak). Kvalitní oblečení má dotažené švy, nikde nečouhají nitky, když zatáhnete za látku
mezi švy, nic nepovolí. U svetrů sledujte, zda jsou vlákna dostatečně hustá, lehké typy se po vyprání nerovnoměrně vytahují. Bavlněné oblečení by mělo obsahovat dosti bavlny - poznáte to tak, že není podezřele lehké a když se podíváte na látku proti světlu, světlo vám nebude prosvítat skrze ní.

FakeOriginál nebo fake?

Napodobenin originálních módních značek
je na českém trhu bohužel nespočet, výrobci navíc techniky falšování stále zdokonalují, takže je někdy rozpoznat fake od originálu opravdu těžké. Co by ve vás ale mělo podezření vzbudit vždy, jsou vytahané niťky (sledujte i vnitřní švy), u kabelek kvalita zapínání, přítomnost podšívky, sytost barev.

Posviťme si na obuv

Samostatnou kapitolou je obuv. Zip vždy několikrát vyzkoušejte, neměl by drhnout. Kůži přejeďte rukou, zda pod ní nejsou hrbolky nebo není extrémně tenká. Pozor také na podrážku - je mezi ní a zbytkem boty mezera? Pak v ruce kvalitní obuv nedržíte.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama